Godziny otwarcia od Poniedziałku do piątku: 8.00-20.00, sobota 9.00-14.00

KARDIOLOG DLA PSA I KOTA - KRAKÓW

OFEROWANE USŁUGI W ZAKRESIE KARDIOLOGII W NASZEJ PRZYCHODNI:

  • Echo serca (badanie echokardiograficzne),
  • EKG,
  • pomiar ciśnienia,
  • RTG klatki piersiowej (ocena radiologiczna sylwetki serca, płuc i naczyń krwionośnych).

Gabinety w przychodni DR HAU są wyposażone w nowoczesny sprzęt, który wspomaga lekarzy weterynarii w skutecznej oraz precyzyjnej diagnozie. Na każdym etapie leczenia zapewniamy Państwu wsparcie merytoryczne, dotyczące prawidłowej opieki nad chorymi Pupilami oraz instruujemy na temat działań, które pozytywnie wpływają na proces rekonwalescencji, która w przypadku schorzeń kardiologicznych ma szczególne znaczenie.

Specjalistyczny sprzęt medyczny
logo dr hau

Badanie echokardiograficzne pozwala w sposób nieinwazyjny zobrazować morfologię serca, przedstawia anatomiczny obraz narządu oraz jego pracę. Umożliwia diagnostykę schorzeń kardiologicznych nawet we wczesnej fazie choroby. Ułatwia precyzyjną ocenę wielkości jam serca i jakości jego pracy. Echo serca u zwierząt pomaga stwierdzić, czy mamy do czynienia z powiększeniem wymiarów serca, z chorobami mięśnia sercowego, worka osierdziowego, z defektem zastawki, ze zmianami nowotworowymi w obrębie serca oraz głównych naczyń, czy z wadami serca wrodzonymi. Dobrze w tym celu rozszerzyć diagnostykę również o kontrolne badanie RTG klatki piersiowej, co pozwala odróżnić schorzenia serca od chorób układu oddechowego.

WSKAZANIA DO BADANIA ECHOKARDIOGRAFICZNEGO

Echo serca wykonuje się u zwierząt zawsze wtedy, gdy lekarz ma podejrzenie nieprawidłowości pracy lub budowy serca. Badanie przeprowadzane jest w celu zdiagnozowania problemu. Ponadto wykonuje się je również w trakcie leczenia kardiologicznego, by móc odpowiednio monitorować przebieg choroby.

Najczęstsze wskazania do badania echokardiograficznego to:

  • obecność szmerów w sercu (każdy - nawet pojedynczy szmer usłyszany przez lekarza internistę stanowi podstawę skierowania na echo serca),
  • ocena leczenia kardiologicznego,
  • ocena postępu choroby serca,
  • podejrzenie choroby serca (nawet w świetle braku wystąpienia szmerów sercowych),
  • stłumione tony serca.

Co więcej, niektóre rasy kotów każdorazowo przed zabiegiem w znieczuleniu powinny poddać się temu badaniu, pozwala ono bowiem stwierdzić ryzyko wystąpienia nieprawidłowej reakcji na standardowo stosowane anestetyki i podjąć odpowiednie kroki w celu wyeliminowania zagrożenia.

JAK PRZYGOTOWAĆ ZWIERZĘ DO ECHA SERCA?

Echo serca zwierząt jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym. W związku z tym nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania i nie stanowi zagrożenia dla pacjenta. Właściwie nie wymaga specjalnych przygotowań, poza ewentualnym wygoleniem zwierzaka o długim włosiu, za co odpowiada lekarz przeprowadzający badanie. Jako że badanie trwa dość długo, warto uzbroić się w cierpliwość. Należy również pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentacji medycznej Pupila, gdyż niejednokrotnie ma to duży wpływ na postawienie diagnozy i dobór odpowiedniej terapii.

W celu umówienia pacjenta na wizytę prosimy o kontakt z recepcja lub umów wizytę online

doctor-service

NIE CZEKAJ

UMÓW WIZYTĘ ONLINE
JUŻ TERAZ

UMÓW WIZYTĘ